Wyjątkowe spotkanie społeczności Ortograffiti

W czwartek 22 października odbyło się wyjątkowe spotkanie on-line miłośników Metody Ortograffiti. W webinarze pt. „Fakty, nie mity o Ortograffiti” wzięło udział ponad 1000 nauczycieli. Były też Autorki Ortograffiti: Izabela Mańkowska, Małgorzata Rożyńska, Jolanta Studnicka. Rozmawialiśmy oczywiście o Ortograffiti, o jego początkach, z jakiej potrzeby wyrosło, jak się rozwinęło. Najwięcej czasu zajął nam Bratek – bohater serii dla najmłodszych. Widzom też się najwyraźniej podobał, bo jedna z Pań napisała tak: „Moje dzieciaki kochają Bratka i pytają, czy ma siostrę?” A inna jeszcze: „przydałby się odpowiednik Bratka w gimnazjum :) np. Ziomek :)”.

Otrzymaliśmy też od Państwa wiele dobrych słów na temat Ortograffiti i samej formy spotkania:

  • Bożena Pasternak: Gratuluję entuzjazmu i pasji tak potrzebnej w pracy terapeutycznej. Metoda Ortograffiti to skarb.
  • Asia: Dziękuję za super spotkanie! Dzięki takiej formie mogłam z Państwem być :)
  • Edyta: Webinar ciekawy i zachęcający, motywujący do pracy tą metodą :) Dziękuję za spotkanie.
  • Ela: Bardzo ciekawe spotkanie, miło się Pań słucha, a przy okazji można podzielić się doświadczeniami.
  • Abzal: Uważam, a pracuję z dziećmi ponad 20 lat, że jest to najlepszy, najbardziej przyjazny program dla dzieci. Wierzą w to, że mogą pokonać swoje trudności i mają Bratka, który pomoże. Obudowa metodyczna jest wspaniała. Dziękuję

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Zainaugurowaliśmy w ten sposób nowy kurs internetowy „Trener Metody Ortograffiti”. Po kilkunastu latach od powstania Ortograffiti przyszedł czas, aby zebrać wiedzę i doświadczenia związane z tą Metodą oraz przekazać je nauczycielom – jednocześnie w postaci formy doskonalenia i potwierdzenia kwalifikacji. Profesjonalizm Trenerów Metody jest jednym z warunków jej skuteczności. Dlatego zależy nam, by w kursie Trenera wzięli udział wszyscy nauczyciele pracujący Metodą Ortograffiti.

Uczestników webinaru prosimy o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Czy podobało się Państwu, czy chcielibyście uczestniczyć w kolejnych tego typu spotkaniach on-line? Jaka problematyka byłaby dla Państwa interesująca?

Do zobaczenia na kursie!

Dodaj własny komentarz