Czytam z Bratkiem

Nauka czytania jest niełatwą sztuką. Niektóre dzieci, aby nauczyć się czytania, potrzebują więcej czasu i ćwiczeń. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, po prostu każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Aby przejściowe trudności nie doprowadziły do ogólnej niechęci do czytania, potrzebne jest wsparcie Rodziców. Najważniejszy jest codzienny trening czytania razem z rodzicem, bowiem „czytania można się nauczyć tylko przez czytanie”. Jest jednak jeden warunek – to wspólne czytanie musi przynosić wszystkim radość, a dziecko powinno czuć się bezpiecznie.

Jak to można osiągnąć? Od czego zacząć? 

Warto zacząć od poznania książki „Czytam z Bratkiem”. To wyjątkowa publikacja, która została napisana z myślą o Dziecku i Rodzicu, ponieważ:
• inspiruje do wspólnego rodzinnego czytania, 
• pomaga przezwyciężać dziecku trudności krok po kroku dzięki zadaniom o zróżnicowanym poziomie trudności, 
• pozwoli przełamać niechęć do czytania i pokonać trudności w czytaniu przez zastosowanie najskuteczniejszej metody czytania - metody sylabowej,
• uczy czytania przez zabawę, przez co rozwija zainteresowanie i pasję do czytania,
• daje rodzicom niepowtarzalną okazję, by przekazać dziecku wiedzę na temat korzyści z czytania, a więc rozwijać w nim potrzebę czytania przez całe życie.  
Aby czytanie stało się rytuałem i kojarzyło z przyjemnością, warto wygospodarować w domu miły kącik do czytania, w którym jest stolik i lampka, przy stoliku wygodne miejsce do siedzenia, a tuż obok półka z książkami i czasopismami dla dzieci. W takim kąciku możesz Rodzicu codziennie czytać z dzieckiem książkę „Czytam z Bratkiem”. Czytanie możesz uatrakcyjnić rozmową z dzieckiem o przeczytanych opowiadaniach lub wykorzystać tematykę opowiadania do zabawy w teatrzyk. Spróbuj, naprawdę warto! 

Dowiedz się więcej