Ortogwiazda w szkole, czyli o Klubach Ortograffiti

 

Uczniowie z trudnościami w uczeniu się też mają swoje mocne strony! Nauka może być dla nich przyjemnością i zabawą! Mogą być inspiracją dla swoich rówieśników! Dzięki Klubom Ortograffiti!

 

Kluby Ortograffiti mają tylko rok, a już zdobyły serca nauczycieli i uczniów. Tysiące nauczycieli i dziesiątki tysięcy uczniów pozwoliły sobie na nieschematyczne działania. Zajęcia wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne zastąpiły Kluby. Uczniowie z trudnościami ośmielili się wyjść z klas i pokazać, jakie wspaniałe rzeczy potrafią robić, jak są pomysłowi i twórczy. Okazało się, że pomoc psychologiczno-pedagogiczna nie musi kojarzyć się z trudem, nudą i wykluczeniem. Wystarczył pomysł i nauczyciele, którym chce się więcej - Animatorzy Ortograffiti. Zatem do dzieła. Ruszamy w kolejny rok!

Co trzeba zrobić, by zostać Animatorem Ortograffiti i prowadzić Klub? Pierwszym krokiem jest ukończenie internetowego kursu Animatora Ortograffiti (dotyczy tych, którzy nie ukończyli kursu w ubiegłym roku). Zapisy trwają!

Równocześnie trzeba zarejestrować Klub. Szczegóły dotyczące rejestracji oraz Regulamin Klubów znajdziecie tutaj Rejestracji trzeba dokonać w każdym roku szkolnym. Gadżety klubowe dotrą do szkół po około 2-3 tygodniach od daty rejestracji. Gdy formalności zostaną spełnione, czas zacząć organizować Kluby w szkołach i realizować projekty klubowe. W Multitece znajdziecie dziesiątki różnych projektów do każdego etapu edukacji w ramach szkoły podstawowej: dla klas I-III, IV-VI i VII-VIII. Aby z nich skorzystać, trzeba się zalogować i w wyszukiwarce wpisać “projekty ortograffiti”. Zachęcamy też do korzystania z pomysłów na projekty prezentowanych na stronie Z życia Klubów

Dla Animatorów Ortograffiti, którzy kontynuują prowadzenie Klubów w tym roku szkolnym przygotowaliśmy kursy doskonalące: Profesjonalny warsztat Animatora Ortograffiti (zapisy ruszą w drugim półroczu) oraz zupełna nowość Nowe kompetencje Animatora Ortograffiti (zapisy od 16 września).

 

A niedługo zaskoczymy Was kolejną niespodzianką!

Dodaj własny komentarz