Obudowa dydaktyczna

 

Warsztat specjalisty terapii pedagogicznej

Bodźcem do powstania publikacji Warsztat specjalisty terapii pedagogicznej były bogate doświadczenia w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się autorek: Izabeli Mańkowskiej i Małgorzaty Rożyńskiej.

Książka została napisana z myślą o wszystkich terapeutach, zarówno tych, którzy dopiero ruszają w swoją zawodową podróż, jak  i tych, którzy mają już w tej dziedzinie duże doświadczenie. Każdy czytelnik znajdzie w tej publikacji coś dla siebie. Są tu sprawdzone propozycje zabaw i ćwiczeń przydatnych na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, sprawdzone w praktyce programy terapeutyczne oraz opisy nowatorskich pomocy dydaktycznych. Niezwykle cenne są również pomysły, które umożliwiają specjaliście terapii pedagogicznej „wyjść” poza swój gabinet i zaprezentować się w nowej roli organizatora i koordynatora Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Autorki dzielą się swoimi dobrymi praktykami, między innymi opisują sposoby motywowania uczniów a także doświadczenia dotyczące budowania relacji z uczniami, o których piszą: „Aby nie „pogubić” naszych dzieci, musimy je odpowiednio ukierunkować wspierać i przede wszystkim rozumieć. Nie dawać im gotowych recept, ale umożliwić bezpieczne podążanie w wybranym przez nie kierunku”.

Naszym zdaniem książka zasługuje na miano „lektury obowiązkowej” specjalisty terapii pedagogicznej. Osądźcie to Państwo sami. 

 

Kup teraz

 

Karty ortomagiczne